Merhaba arkadaşlar, oyunu yeni mi indirdiniz ? Yada hiç indirmediniz mi ? Biliyoruz. Farklı gelebiliyor. Öğrenme aşamasında canınız çok fazla sıkılabiliyor. Benim ismim Mehmet, ben de bu oyuna yaklaşık 1 yıl önce başladım. Ve sizlere başlarken yaşadığım sorunlardan anlatmaya çalışacağım. Ayrıca yaşadığınız sorunlarla ilgili yorumlarınızı da elimden geldiğince cevaplayacağım. Bu yüzden aşağıdaki soruların dışında sorularınız var ise, sayfanın en altından bana gönderebilirsiniz.

Başlıyoruz!

Basitçe size oyunu anlatayım, 140’dan fazla karakter var, her karakterin kendine has yetenekleri var. En çok bilinen, oyunun ilk safhasında tanışacağınız karakterler (herolar) Lux, Miss Fortune, Ahri, Yasuo, Master Yi gibi karakterlerdir.

Yetenekler

Yetenekler Q,W,E,R tuşları ile kullanılıyor. R tuşu karakterin ultisini kullanmanıza yarıyor. Üstün yeteneğiniz, en güçlü yeteneğiniz olarak tanımlayabiliriz bunu. Oyunun ilk seviyelerinde, sizi bir kaç eğitim bekliyor. Bu eğitimler bittiğinde, oyunun ana mantığını kavramış oluyorsunuz.

Koridorlar

Yine de bu eğitimi atladıysanız veya yakalayamadıysanız, sizlere şöyle özetliyim. Oyunda 3 farklı koridor var. Solo (Üst), Mid (Orta) ve Bot (Alt) koridor. Solo tek anlamına geliyor. Middle kısaltması olan mid, ve bottom kısaltması olan bot mevcut. Solo’da ağırlıklı olarak tek oynanır. Birde orman var tabi, jungle (jung) diye tabir edilir. Ormancı arkadaşınız, ormandaki yaratıkları keserek EXP kasar ve koridorda desteğe ihtiyacı olan arkadaşlara GANG gelir. Koridorunuza baskın yaparak size anlık bir fight başlatarak rakibinizi alt etmenizde yardımcı olur.

Yabancı Terimler Sözlüğü

Jungle: Orman

Mid: Orta Koridor

Tank: Savunma

Bot: Alt Koridor

Top: Üst Koridor

Solo: Üst Koridor, Yalnız

Bot (Pre): Alt Koridor (2 Kişiyiz)